Komisja Doskonalenia Zawodowego Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie zaprasza radców prawnych do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w formie stacjonarnej w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym w siedzibie OIRP w Warszawie przy ul. Żytniej 15 lok. 16 w dniu 17.10.2023 r. godz. 9:30-15:00.
Podczas szkolenia zostanie zaprezentowany projekt przepisów dotyczących ochrony osób zgłaszających nauczenia przepisów prawa oraz wymogi dotyczące ustanowienia wewnętrznych systemów zgłoszeń. W trakcie zajęć omówione zostaną praktyczne aspekty związane z przyjmowaniem zgłoszeń, weryfikacją ich, prowadzeniem dialogu z osobami zgłaszającymi. Zaprezentowane zostaną także środki i zasady ochrony osób zgłaszających oraz sposoby weryfikacji informacji i prowadzenia działań następczych. W oparciu, o dobre praktyki, zalecenia i standardy krajowe i zagraniczne wykładowca dokona przeglądu rozwiązań, które mogą pomóc w ustanowieniu systemu zgłoszeń w organizacji. Omówi również elementy decydujące o skuteczności wewnętrznego systemu ujawniania naruszeń prawa i nieprawidłowości.
Krzysztof Krak – prawnik, ekspert ds. compliance i przeciwdziałania nadużyciom, analityk. Doradza i szkoli w zakresie rozwiązań compliance oraz systemów przeciwdziałania korupcji i nadużyciom w podmiotach publicznych i prywatnych oraz systemów zgłaszania nadużyć.
Program szkolenia:
900-930 Rejestracja uczestników
930-1100 Sesja I
Sygnaliści w organizacji
1100-1115 przerwa kawowa
1115-1300 Sesja II
Zgłoszenia i ujawnienia publiczne naruszeń w miejscu pracy
1300-1330 lunch
1330-1500 Sesja III
Dobre praktyki i zalecenia dla systemów zgłaszania nieprawidłowości
Liczba punktów przyznawanych w zakresie obowiązku doskonalenia radców prawnych: 13 pkt.
Poziom średniozaawansowany – uczestnicy znają w podstawowym zakresie przepisy prawa oraz instytucje prawne, które omawiane będą podczas szkolenia i mieli możliwość, w podstawowym zakresie, wykorzystywać posiadaną wiedzę w swojej praktyce zawodowej; nie znają orzecznictwa sądowego w obszarze przedmiotowym szkolenia. Szkolenie umożliwi jego uczestnikom poszerzenie posiadanej wiedzy, w tym również w zakresie orzecznictwa sądowego.
O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń jednak pierwszeństwo udziału w szkoleniu przysługuje radcom prawnym i aplikantom radcowskim.
Pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć w szkoleniu pod warunkiem dostępności miejsc.
Opłata za uczestnictwo w szkoleniu wynosi:
290,-zł netto* – dla radców prawnych i aplikantów z OIRP w Warszawie
490,-zł netto* – dla radców prawnych i aplikantów spoza OIRP w Warszawie
599,-zł netto* – dla pozostałych uczestników
*– jeżeli uczestnikiem szkolenia jest osoba nie wpisana na listę radców prawnych OIRP – usługa jest opodatkowana podatkiem VAT w wysokości 23%.
– jeżeli uczestnikiem szkolenia jest radca prawny wpisany na listę OIRP – usługa podlega zwolnieniu z podatku VAT.
Zgłoszenia dokonują Państwo poprzez zapis elektroniczny dostępny na stronie www.oirpwarszawa.pl w zakładce „Doskonalenie zawodowe”/Najnowsze szkolenia OIRP w Warszawie lub bezpośrednio pod adresem: https://szkolenia.oirpwarszawa.pl/
W powyższej zakładce znajdą Państwo również program szkolenia.
Zgłoszenie uznane jest za skuteczne, jeśli:
1) zostanie złożone poprzez formularz elektroniczny zamieszczony na stronie https://szkolenia.oirpwarszawa.pl/ (zielony przycisk „zarejestruj się”)
2) załączona jest do niego kopia przelewu o wymaganym tytule wpłaty.
3) w przypadku podmiotów korzystających ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, jeśli zostanie załączone podpisane oświadczenie o finansowaniu ze środków publicznych.
Wymagany tytuł wpłaty: imię i nazwisko oraz data szkolenia 17.10.2023 r.
Nr rachunku bankowego: Santander Bank Polska S.A.
nr: 58 1910 1048 2788 0250 0267 0005
Rezygnacja z udziału w szkoleniu (potwierdzona na piśmie) jest możliwa najpóźniej 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, ale nie później niż 7 dni przed szkoleniem powoduje konieczność wpłaty 15% kosztów udziału tytułem kosztów organizacyjnych. Rezygnacja po tym terminie, bez względu na jej przyczynę, powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału.